22 649 77 55, 22 649 55 77

Stomatologia estetyczna

CENNIK

  • licówka kompozytowa 300 zł
  • licówka pełnoceramiczna 1500 zł
  • wybielanie zeba martwego 100+ zł
  • wybielanie nakładkowe 800 zł

Wieloletnia praktyka i doświadczenie w pracy z pacjentami na wielu płaszczyznach i dziedzinach stomatologii, każe nam w każdym działaniu mieć na względzie oprócz rehabilitacji zdrowotnej i funkcjonalnej także maksymalnie naturalny efekt estetyczny i minimalną inwazyjność zabiegu.

Piękne zęby dodają pewności siebie, pomagają w relacjach międzyludzkich i mają niebagatelny wpływ na jakość życia.

Osiągnięcia nauki i techniki pozwalają na wykorzystanie nowatorskich metod tak by efekt poprawy estetyki zadowalał pacjentów i nas jako lekarzy.

W gabinecie Makrodent przy wyborze techniki zawsze mamy na względzie oszczędzanie własnych tkanek zęba i naturalny efekt.

WYBIELANIE ZĘBÓW

To najpopularniejsza metoda poprawy wyglądu i odświeżenia uśmiechu. W gabinecie Makrodent proponujemy wybielanie nakładkowe. Technik wykonuje indywidualnie dopasowane nakładki , które służą do aplikowania przez 10-14 nocy preparatu wybielającego. Zęby wybielają się w sposób trwały i bezpieczny o około dwa odcienie. W trakcie wybilenia i w czasie dwóch tygodni po wybielaniu obowiązuje tzw. “biała dieta” tj. unikanie barwiących napojów i pokarmów .

WYBIELANIE ZĘBÓW MARTWYCH

Spektakularne efekty osiągamy podczas wybielania zębów martwych. Najczęstszą przyczyną przebarwień jest niewłaściwe zamknięcie materiału w kanale. Czasem wystarczy prawidłowe oczyszczenie ubytku pod plombą, aby ząb stał się bardziej świetlisty. Jeśli dodatkowo założymy 2-3 razy preparat wybielający do komory zęba, osiągniemy powrót zęba do naturalnego koloru i w ten sposób unikniemy kosztownego leczenia protetycznego za pomocą koron porcelanowych czy licówek.

ODBUDOWY I LICÓWKI KOMPOZYTOWE – BONDING

Za pomocą nowoczesnych i doskonale wtapiających się w tkankę zęba estetycznych materiałów wypełnieniowych można odbudować kształt i kolor zębów, zamknąć diastemy (przerwy między zębami) czy uzupełnić pojedyncze braki zębowe.

LICÓWKI CERAMICZNE

Nigdy dotychczas licówki ceramiczne nie były tak mało inwazyjne. W większości przypadków ząb pozostaje nienaruszony. Odbudować tak możemy całe grupy zębów osiągając całkiem nowy uśmiech. W porównaniu do licówek wykonanych z kompozytu licówki porcelanowe dają dużo trwalsze efekty i wystarczają na wiele lat.

KORONY I MOSTY PEŁNOCERAMICZNE

Protetyczne korony i mosty pełnoceramiczne w najbardziej zbliżony do naturalnego sposób odtwarzają kolor naturalnych zębów. Współpraca pacjent-lekarz-technik daje najlepsze rezultaty w osiągnięciu oczekiwanego efektu.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Dla poprawy estetyki korzystamy także z niektórych zabiegów medycyny estetycznej. Ostrzykiwanie botoksem pozwala np. na skorygowanie uśmiechu dziąsłowego. Zabiegi z użyciem fibryny bogatopłytkowej służy natomiast do skorygowania recesji dziąsłowych itp.